שכר שירותי נוטריון

תוכן עניינים

שכר שירותי נוטריון

מתוקף תפקידו של נוטריון רשאי הוא לאמת מסמכים משפטיים, לאשר תרגום של תעודות כאלה ואחרות, אישור צוואה, אישור תצהיר, אימות חתימה והעתקת מסמך. לכל פעולה אשר יבצע נוטריון ישנו גם מחיר, אך המחיר הינו מחיר אחיד בין כל הנוטריונים, זאת בשל חוק נוטריונים. 

שכר שירותי נוטריון

שכר שירותי נוטריון – כמה זה עולה לי?

לכל סוג של בקשה בפני נוטריון ישנו מחיר קבוע אשר נקבע על ידי משרד המשפטים. המחירים עבור הסוגים השונים של העבודות נקבעים בתחילתה של כל שנה באמצעות מחירון של משרד המשפטים. לכן, חל איסור על נוטריון לגבות מחיר גבוה ממה שכתוב במחירון ועליו לציין את גובה השכר שגבה עבור עבודתו. לכל פעולה נוספת שעשה שאינה קשורה לעבודה נוטריונית אין צורך בציון השכר בפני הרשויות. על פי התקנות חייב הנוטריון לציין את המחיר, אך אם בכל זאת לא ציין עליו להסביר באישור מדוע לא ציין את המחיר.

גביית שכר לא תקינה

חוק הנוטריון מחייב כל בעל מקצוע לעמוד בכל התקנות הכתובות בחוק, לנוטריון סמכויות רבות אך עודנו כפוף למערכת המשפט וחייב לפעול לפיה. במקרה בו גבה נוטריון שכר גבוה או נמוך מהשכר הכתוב במחירון, הינו עובר עבירת משמעת אשר לה השלכות רבות. על פי חוק כאשר נוטריון מקבל את ההסמכה הוא מקבל פנקס נוטריונים, בפנקס זה עליו לציין את כל הכנסותיו מתפקידו בתור נוטריון. זהו למעשה ספר הנהלת החשבונות של בעל המקצוע אותו צריך להגיש במועד הנקבע בחוק.

 

שכר שירותי נוטריון – גבייה עבור תרגום

מתוקף סמכותו של נוטריון לתרגם מסמכים משפטיים עבור מהגרים או אישורים הנדרשים להצגה במדינות שונות. לדוגמא, כאשר מגיע מהגר לארץ הוא רוצה להנות מכל ההטבות אליהם הוא זכאי, למשל תעודת נישואין אשר בכך מכירה המדינה את עצם היות הזוג נשוי ולפיכך יוכלו לקבל הטבות שונות. עם זאת, כל עוד תעודת הזוג אינה מתורגמת ואינה מוכרת על ידי המדינה, לא יקבל הזוג את ההטבות המגיעות להם על פי חוק. 

מחיר עבור שירות תרגום אינו נקבע לפי פרויקט אלא לפי מספר מילים. על פי חוק המחיר אותו יגבה נוטריון עבור תרגום עד מאה המילים הראשונות בתרגום הינו 209 ש"ח. לכל מאה מילים נוספות או חלק מהן (עד 1,000 מילים) יגבה נוטריון 165 ש"ח. לכל מאה מילים נוספות או חלק מהן יגבה נוטריון עוד 80 ש"ח. רוב המסמכים נקבעים לפי פרויקט ולא לפי מספר מילים.

 

בחירת מקום שירות

אם למעשה כל נוטריון גובה את מחיר, מה הבעיה למצוא את איש המקצוע המתאים? נוטריון יכול לעבוד באופן פרטי או תחת משרד נוטריונים. ההמלצה הרווחת היא להגיע לנוטריון בעל ותק רב ובעל התמחות בנושא הספציפי בשבילו אתם מגיעים. לכן, בחירה במשרד נוטריונים הינו חכם יותר, בדרך כלל תחומי ההתמחות במשרד יהיו רחבים יותר ותמיד תוכלו לקבל מספר חוות דעת נוספות. כמו כן, סביר להניח שהשירות יהיה מהיר יותר ותוכלו להגיע לתוצאה הרצויה ללא כל צורך במעבר תהליך נוקשה ובירוקרטי. 

שירותי נוטריון שונים

על מנת שתוכלו להכיר את השירותים הנוטריונים ציינו בפניכם מספר שירותים פופולריים בהם נדרשת חתימה של נוטריון: אישור צוואה, אימות הסכם ממון, תרגום אישור משפה זרה ואישורו, פטור מלא או חלקי מגביית שכר, אישור שפלוני נמצא בחיים, קבלה ואישור של תצהיר שניתן בשבועה או בדרך אחרת, ביטול ייפוי כוח או מסמך אחר ועוד…

שימו לב, על כל שירות שציינו כעת ישנם עוד תתי קטגוריות אשר להן מחיר שונה הקבוע בחוק על ידי משרד המשפטים. בכדי שתוכלו להימנע מהונאה עליכם לבחון היטב את המשרד אליו אתם בוחרים להגיע, מהן החוות דעת אודות אותו מקום והאם הנוטריון במקום אכן מוכר על ידי משרד המשפטים. כמו כן, יש להבדיל בין חתימתו של נוטריון ובין חתימתו של עורך דין שכן אינן שוות ערך מבחינה משפטית.

 

לסיכום

שכר שירותי נוטריון אינם ניתנים לבחירתו של בעל המקצוע, אלא כפופים תחת התקנות בחוק. חתימתו של נוטריון הינה חובה עבור מקרים משפטיים רבים, ולכן אין זה הוגן כלפי החברה לגבות סכום רנדומלי, כמו כן המקצוע בעבר היה תחת המדינה ולכן עד היום היא זו שבוחרת את המחירון של נוטריון. כל מה שנותר לכם הוא לבחור בחוכמה את המקום ממנו אתם מקבלים שירות.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.

מאמרים אחרונים שלנו

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.