שירותי תרגום נוטריוני להוצאת אזרחות פורטוגלית

תוכן עניינים

נוטריון הוא תפקיד במסגרת תחום המשפטים. במשרדי נוטריון ניתן לקבל שירותים שונים ביניהם תרגום מסמכים. בשנים האחרונות, הביקוש להוצאת אזרחות פורטוגלית עלה מאוד ואנשים רבים מבקשים שירותי תרגום נוטריוני הקשורים להוצאת אזרחות פורטוגלית.

 

מי זכאי להוצאת אזרחות פורטוגלית?

כיום, אנשים רבים עומדים בקריטריונים השונים להוצאת אזרחות פורטוגלית. העיקרון קובע שיהודי שיש לו שורשים משפחתיים הקשורים לפורטוגל, זכאי לדרכון פורטוגלי בתנאי מיוחדים. כלומר, כל מי שמשפחתו קשורה לגירוש ספרד הגדול שהתרחש לפני כמה מאות שנים יכול להגיש בקשת להוצאת אזרחות פורטוגלית, וברוב המקרים גם לקבל אותה.

 

שירותי תרגום נוטריוני- בשביל מה?

יש שתי סיבות מרכזיות שלשמן יש צורך בתרגום מסמכים על ידי נוטריון-

  • תרגום נוטריון להוכחה משפטית- כאשר מסמך כלשהו מתורגם משפה אחת לאחרת, יש לוודא כי המסמך מקורי ואמין. על מנת שהמסמך ייחשב אמין יש צורך באישור נוטריון.
  • תרגום נוטריון למסמך תרגום- כאשר מדינה זרה דורשת מסמך ישראלי, או לחילופין ישראל דורשת מסמך ממדינה זרה, יש צורך לתרגם את המסמך לשפת האם של אותה מדינה. על מנת שלמסמך יהיה תוקף משפטי על הנוטריון לתרגם אותו. הוא יכול להיעזר במתרגם חיצוני אך חייב לאשר את המסמך בסופו.

 

אז למה נצטרך תרגום נוטריוני להוצאת אזרחות פורטוגלית?

כאשר מתחילים תהליך הוצאת אזרחות פורטוגלית מגישים מסמכים שונים ביניהם אישורי עליה לישראל, כתובה של ההורים, תעודות לידה ועוד. ברוב המקרים תעודות אלה כתובות בעברית או בשפה אחרת כמו מרוקאית או ערבית. על מנת שהמסמכים יתקבלו בפורטוגל הם צריכים להיות מתורגמים לפורטוגלית.

כל המסמכים הללו צריכים להיות מתורגמים בתרגום נוטריוני. כפי שציינו, תרגום נוטריוני מעניק למסמכים קבילות בבית משפט. ללא אישור הנוטריון למסמכים אין תוקף משפטי. חותמת הנוטריון בצירוף לתרגום  מוכיחים ומאמתים את המסמכים ואת אמינותם ונותנים להם תוקף.

 

תהליך תרגום מסמכים על ידי נוטריון

  • בחירת נוטריון- וודאו שהנוטריון אליו פניתם קיבל סמכות לעסוק בתחום.
  • בחירת אופן התרגום- החליטו האם ברצונכם לתרגם את המסמך על ידי נוטריון או להשתמש בתצהיר מתרגם, בהתאם לדרישות הגוף אליו עליכם להגיש את המסמכים המתורגמים.
  • תרגום- הנוטריון או המתרגם החיצוני מתרגמים את המסמך.
  • קבלת המסמכים- הנוטריון יעביר אליכם את המסמכים המתורגמים חתומים ומאושרים על ידו על מנת שתוכלו להשתמש בהם.

 

כמה עולים שירותי תרגום נוטריוני?

כאשר רוצים להגיש בקשה להוצאת אזרחות פורטוגלית יש להגיע לנוטריון עם כל המסמכים הדרושים. הנוטריונים פועלים בכפוף למחירון רשמי על פיו נקבע שלא משנה סוג המסמך אותו אתם מתרגמים, אלא כמות המילים. על פי המחירון של הנוטריונים נקבע כי המחירים יהיו-

  • 201 שקלים למסמכים קצרים- עד 100 מילים.
  • 160 שקלים לכל 100 מילים נוספות.
  • כאשר המסמך עובר 1,000 מילים בדרך כלל יהיה מחיר מופחת על תוספת מילים.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו