עורך דין נוטריון

תוכן עניינים

נוטריון הינו עורך דין במקצועו אשר עבר את ההכשרה המתאימה לכך, לא כל עורך דין זכאי לכהן בתור נוטריון. מדי שנה מתווספים עוד ועוד נוטריונים אשר הוסמכו מטעם משרד המשפטים, זאת לאחר הכשרה נוקשה ותחרות רבה. נוטריון הינו תפקיד נחשק אשר מאפשר מנעד רחב של עבודות, בארץ ובחו"ל. 

עורך דין נוטריון

עורך דין נוטריון – מה ההבדל ביניהם?

נוטריון הינו יכול לתפקד כעורך דין, אך עורך דין אינו יכול לתפקד בתור נוטריון ללא הסמכה מיוחדת. נוטריון הינו עורך דין בעל ותק של 10 שנים לפחות, רק לאחר מכן אם יעמוד בכל הקריטריונים אותם הציב משרד המשפטים יוכל לקבל אסמכתא לעצם היותו נוטריון. תפקידיו של נוטריון מגוונים יותר שכן הוא מהווה מעמד של שופט בכל מהמקרים, חתימתו שוות ערך. נוטריון הינו מושג בינלאומי המאפשר אימות מקוריות של מסמכים בין מדינות, במקרה הצורך ישנו גם את האפוסטיל האחראי על אימות חתימתו של נוטריון.

מצד שני, עורך דין אינו רשאי לפעול בצורה בה נוטריון פועל, חתימתו אינה שוות ערך מבחינת הרשויות לחתימתו של נוטריון. יש להבדיל בין מקרים בהם הצורך בחתימת נוטריון היא קריטית ובין מקרים בהם מספיק חתימתו של עורך דין. זכרו, מעמדו של נוטריון הינו כמעמד שופט בית משפט, לכן במקרה בו יש לכם את אפשרות הבחירה, זכרו איזו חתימה תשרת אתכם נאמנה.

תפקידו

מתוקף תפקידו של נוטריון יכול הוא לאמת מקוריות של מסמכים, לערוך מסמכים משפטיים, לתרגם ולהנפיק מסמכים. לדוגמא, כאשר אזרח חוץ רוצה להגר לארץ ומעוניין שיתקבל בארץ תחת התנאים אליהם הוא זכאי, חייב הוא לתרגם את תעודת הנישואין שלו, תעודת לידה, תעודת לימודים וכו' לעברית. התרגום נעשה על ידי נוטריון מוסמך שמכיר את השפה או נעזר במתרגם חיצוני המוכר על ידיו. 

עוד אחד מתפקידיו של נוטריון הוא עריכת צוואה. על מנת שתוכלו לכתוב צוואה רצוי להיעזר בעורך דין, יש לכם מספר אפשרויות שונות לכתיבת הצוואה, ליתר דיוק ארבע דרכים. צוואה בכתב יד, צוואה בעל פה, צוואה מול שני עדים, צוואה בפני רשות. 

צוואה בפני רשות יכולה להיות כתיבת צוואה על ידי בית דין רבני, שופט או נוטריון. צוואה על ידי נוטריון צריכה להיעשות במשרדו של נוטריון ויכולה להיות גם תחת כתב ידו של הנוטריון עצמו. לאחר כתיבת הצוואה יש להקריא את הכתוב למוריש על מנת שיאשר את הצוואה. תפקיד זה הינו קריטי עבור נוטריון מכיוון שצוואה בפני רשות הינה צוואה שכמעט ולא ניתן לחלוק עליה, חתימה נוטריונית על צוואה בפני רשות הינה חותמת סופית ללא סייגים (למעט מקרים חריגים). זאת הדרך הטובה ביותר עבור המוריש להיות בטוח שמה שכתב הוא מה שיקרה.

 

מחיר שירות

בשונה מעורך דין אשר עבודתו נמדדת לפי פרויקטים, ותק וביקוש, נוטריון חייב לעמוד במחירים אשר נקבעו על ידי משרד המשפטים. בעוד עורך דין עבור שירותיו יכול לדרוש כל סכום, נוטריון מחויב לעמוד במחירון אשר נקבע באותה שנה עבור עבודותיו. הסיבה לכך שיש מחירון קבוע לנוטריון היא מכיוון שנוטריון היה תפקיד ציבורי מטעם המדינה בעבר. מלבד לכך, נוטריון הינו מהווה אסמכתא לישירותו וניסיונו של עורך הדין ובכך ימשוך אליו עוד לקוחות גם עבור שירותים שאינם נוטריונים.

עורך דין נוטריון – מציאת משרד נוטריונים

תוכלו לפנות אל משרד נוטריונים אשר שם יהיו בפניכם אפשרויות בחירה רבות בין ההתמחויות השונות של אותם נוטריונים. תמיד עדיף לפנות למשרד בו יש מספר רב של בעלי מקצוע מאשר לאדם פרטי, הסיבה לכך היא שתעמיד עדיף מספר דעות על פני דעה אחת, שקולה ככל שתהיה. בחרו במשרד מקצועי בעל ותק רב, בעל התמחויות שונות ומגוונות, והכי חשוב, משרד אשר מעניק לכם שירות אישי המותאם לכם.

 

סיכום

נוטריון הינו מקצוע נחשק, מקצוע אשר רבים מעורכי הדין מייחלים להגיע אליו, אך מעטים הם אלו שעוברים את ההסמכה הקשה שבדרך. לנוטריון תפקידים רבים, הוא המגשר בין מדינות לצורך אימות מסמכים משפטיים ותרגומם. על מנת שתוכלו לקבל שירות נוטריוני אדיב עליכם לבחור בקפידה את המשרד אליו אתם פונים. זכרו, יש הבדל מהותי בין חתימת עורך דין לבין חתימתו של נוטריון!

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו