מה העונש על הטרדה מינית?

תוכן עניינים

מדינת ישראל שואפת לקיים חברה מתוקנת, בה זכויות האדם על גופו וצנעת הפרט, נשמרות בצורה המיטבית. כדי לממש זאת בפועל, במדינה קיים חוק שנקרא החוק למניעת הטרדות מיניות. כמו כן, הטרדה מינית היא עילה לתביעה אזרחית. נסביר בקצרה מהי הטרדה מינית ומה העונשים שמוטלים על מי שמבצע עבירה זאת.

 

החוק למניעת הטרדות מיניות בישראל

החוק למניעת הטרדה מינית כולל 6 סוגים של התנהגויות שנחשבות הטרדה מינית. בחלק מהתנהגויות, כמו במקרים של הצעות מיניות או התייחסות מינית, בכדי שהדבר ייחשב הטרדה מינית על פי החוק, יש צורך בחזרה על ההתנהגות – מלבד במקרים של יחסי מרות. גם סחיטה באיומים במטרת להשיג טובת הנאה מינית, נחשבת כהטרדה מינית. גם מעשה מגונה ומעשה מגונה בפומבי נחשבים כהטרדות מיניות. בשנת 2014 התווספה ההתנהגות השישית שנחשבת כהטרדה מינית והיא הפצה של תמונות בעלות תוכן מיני בניגוד לרצונם של המצולמים בהן. כל ההתנהגויות המצוינות הן עבירות מין, והעונשים בגינן משתנים לפי רמת החומרה שלהן.

 

העונשים הקבועים בחוק למקרים של הטרדה מינית

היחס של מערכות האכיפה השונות ומערכת המשפט למקרים של עבירות מין הוא חמור במיוחד, לכן במקרים רבים מי שהורשע בהטרדה מינית יקבל עונש של מאסר בפועל. למעשה החוק קובע עונש של עד 5 שנות מאסר לאדם שהורשע בהטרדה מינית בנסיבות מחמירות. כמו כן, העונשים בגין הטרדה מינית יכולים להיות שונים מעונש מאסר. בית המשפט יכול להטיל קנסות או לקבוע תשלום של פיצויים לנפגעים מהטרדות מיניות. בנוסף, יכולות לחול על המורשע בעבירות אלה גם הגבלות מסוגים שונים שיקבע בית המשפט. ניתן להיעזר בעורך דין פלילי לשם ליווי במשפט הפלילי.

 

תביעות נזיקין בגין הטרדה מינית

בנוסף לעונשים הפליליים שעלולים להיגזר על מי שהורשע בעבירות מין ובהטרדה מינית, הוא גם עלול להיתבע בתביעת נזיקין. הטרדה מינית מוגדרת כעוולה בחוק הנזיקין של ישראל, ומכאן שלנפגעים מהטרדה מינית קמה עילה להגשת תביעת נזיקין. הסך המקסימלי שעלול להיגזר על מי שהורשע בהטרדה מינית בתביעת נזיקין ללא הוכחת נזק הוא 120 אלף שקל. בית המשפט גם רשאי להחליט שכל התנהגות מינית אסורה תיחשב כהטרדה נפרדת, וכך סכום הפיצויים עלול לגדול משמעותית.

 

מה אפשר לעשות אם הוטרדת מינית?

לנפגעים מהטרדה מינית יש שתי חזיתות בהן הם יכולים לפעול – הגשת תלונה במשטרה או הגשת תביעת נזיקין כנגד הפוגע. במקרים בהם ההטרדה התרחשה במקום העבודה, יכול להיות שניתן לתבוע את מקום העבודה בגין רשלנות מעסיק.

 

ייצוג נפגעים מהטרדה מינית – עורך הדין עומרי שטרן

עומרי שטרן הוא עורך דין פלילי מיומן בעל משרד עורכי דין לעיסוק וייצוג בנושאים פליליים. אם נפגעת מהטרדה מינית, זו הכתובת – עו"ד עומרי שטרן מייצג נפגעים של עבירות מין בכדי לעזור להם להשיג את כספי הפיצויים ואת הצדק המגיע להם.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.

מאמרים אחרונים שלנו

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.