מדריך בחירת עורך דין

תוכן עניינים

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו רכישת דירה וזה גם יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים פחות כמו פטירה והתעסקות בירושה או גירושים. בכל מקרה שהוא, כאשר בוחרים עורך דין יש לעשות זאת לאחר בחינה מדויקת של שירותיו ובחינת הצרכים בכל מקרה ספציפי. אז איך בוחרים עורך דין בהצלחה? הכנו עבורך מדריך מלא. 

איפה מתחילים לחפש עורך דין? 

ניתן לראות בלא מעט מקרים כיצד אנשים פונים לרשתות החברתיות ומבקשים המלצות לשירותי עורך דין מומלצים. הבעיה עם סוג חיפוש זה הוא בדרך כלל ניסיון אישי או היכרות עם אותו עו"ד שגם יכולה להיות מושתתת על חברות או על קשרי משפחה. אז איפה כדאי להתחיל לחפש עורך דין בימנו? אחת ההמלצות הנה להיכנס לאתר או פורטל עורכי דין בו יש כמות גדולה של עורכי דין מתחומים שונים. מדובר כדאי לבחור דווקא בפלטפורמה של פורטל עורכי דין בארץ? קודם כל כי פורטל עורכי דין יספק רשימה ארוכה של עו"ד רשומים בישראל, מתחומים והתמחויות שונות וכמובן עם ביקורת מטעם הגולשים. 

מדוע הביקורת חשובה? 

כאשר אנחנו בוחרים לשאול אנשים באינטרנט על המלצות אנחנו לא שומעים גם את הביקורות הפחות טובות. כאשר אנו בוחרים במסגרת של פורטל עורכי דין אנחנו פתוחים לשמוע גם הערות של אנשים באספקטים שונים המתייחסים לעבודתם של עורכי הדין. דוגמה אחת לביקורת יכולה להיות שאנשים מאוד ימליצו על עורך דין מסוים בכל מה שנוגע לניירת והגשות, אך לאו דווקא בתחום של ייצוג פרונטלי בבית המשפט. 

למה כדאי לשים לב? 

ישנו נושא קריטי אחד עליו כדאי לתת את הדגש כאשר בוחרים עורך דין ואין זה משנה אם הדבר נעשה במסגרת של פורטל עורכי דין או במסגרת פרטית. יש לשים לב שעורך הדין אותו אנו בוחרים מתמחה ועובד בעיקר בתחום בו יש צורך בשירות. מה הכוונה? אם לדוגמה יש עורך דין שמתמחה בתחומים רבים ומציע שירות למשל בדיני משפחה, בתחום הפלילי, הנדל"ן והתעבורה, הדבר צריך להדליק נורה אדומה. יש לעשות את ההבדל בין עו"ד שמציג התמחויות רבות ובין משרד עורכי דין בו יש התמחויות רבות. ישנם משרדים גדולים בהם יש מספר רב של עורכי דין וכל אחד מהם מתמחה בתחום אחר וכולם יחד מספקים את השירותים השונים תחת אותה החברה. 

ומתי כדאי להקשיב להמלצות? 

המלצות על בחירת עו"ד צריכות להילקח בחשבון בכל שלב בדרך. אם לאחד מקרובי המשפחה או החברים והמכרים יש התנסות טובה עם עו"ד בתחום המשפטי בו יש צורך בייצוג, ברור שכדאי מאוד לבחון את שכירת שירותיו. ולצד העובדה הזו, גם אם שומעים המלצות מטעם קרובי משפחה וגם אם בוחרים לבחור עורך דין מתוך פורטל עורכי דין מקצועי, כדאי לבצע פגישה מקדימה ולבחון את הכימיה. בדרך כלל פגישות אלו יקראו פגישות ייעוץ ויהיה עליהן תשלום מסוים, בטח כאשר מדובר על עורך דין עסוק. כדאי לדעת שככל שאותו עורך דין נחשב למבוקש, כך עלות פגישת הייעוץ תהיה בהתאם. כאשר יושבים עם עורך דין כדאי להכין שאלות מראש על התיק, לקבל כמה שיותר מידע בפגישת הייעוץ וגם לבחון את הכימיה אתו. 

כאשר בוחרים עו"ד כדאי לעשות זאת עם מומחי הפורטל הגדול במדינה. המאמר נכתב באדיבות פורטל דין-נט.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורך דין יואב רונקין

מערכת המשפט היא מערכת בירוקרטית ורבים לא מודעים לזכויות שלהם בגין עוולות שונות שנכפו והתרחשו להם. כמעט כל תחום מאפשר

עורך דין פלילי תותח

עורך דין פלילי מקצועי הוא איש  מקצוע משפטי העוסק בתיקים פליליים מורכבים, לרוב בעלי התמחות גבוהה. הם מומחים בחוק המורשים

ערעור על דוח משטרה

רבים מנהגי ישראל האוחזים ברישיון נהיגה נעצרו, בשלב כזה או אחר, על ידי שוטר. המפגש עם שוטר הוא מטבע טעון

מאמרים אחרונים שלנו

עורך דין יואב רונקין

מערכת המשפט היא מערכת בירוקרטית ורבים לא מודעים לזכויות שלהם בגין עוולות שונות שנכפו והתרחשו להם. כמעט כל תחום מאפשר לכם להגיש תביעה על פי

עורך דין פלילי תותח

עורך דין פלילי מקצועי הוא איש  מקצוע משפטי העוסק בתיקים פליליים מורכבים, לרוב בעלי התמחות גבוהה. הם מומחים בחוק המורשים לייצג אנשים המואשמים בעבירות פליליות

ערעור על דוח משטרה

רבים מנהגי ישראל האוחזים ברישיון נהיגה נעצרו, בשלב כזה או אחר, על ידי שוטר. המפגש עם שוטר הוא מטבע טעון שכן מעטים המקרים בהם שוטר