מדוע לעבודת נוטריון מחירון קבוע?

תוכן עניינים

נוטריון מחירוןמדוע לעבודת נוטריון מחירון קבוע?

אם אתה זקוק להשיג, לקבל אישור או לבצע 'תצהיר נוטריוני' בשבועה אצל נוטריון, הרי שברור לך כי תשלם מחיר קבוע של 167 ₪. זהו דבר שמופלא בעיננו, שכן התרגלנו כבר שכל עבודה או שירות שאנו נזקקים להם, בכל תחום שהוא, אנו נאלצים לדון, להתווכח, ולהיכנס למשא ומתן על גובה השכר. זה ריטואל קבוע: נותן השירות נותן הצעה ראשונית גבוהה מתוך תקווה שנענה לבקשתו המופרזת וגם אם לא, נרד במקצת, אך הוא עדיין ירוויח היטב. 

לא נתקל כמעט במקרה בו, המחיר של השירות שאנו רוצים לקבל ידוע ומוכר ואינו ניתן לשינוי. לעבודת נוטריון מחירון קבוע. זהו מקרה כמעט ייחודי בו אנו יודעים את הסכום המדויק שנקבל  עבור השירות שאנו רוצים בו. מדובר בהטבה גדולה לנזקקים לשירות נוטריון אך גם אבן ראשה בכל הרצון שלנו לשמור על מקצוע מכובד, ברמה גבוהה ועל כח אדם מיומן ואיכותי.

טוהר המידות ואיכות המקצוע 

לעבודת נוטיריון מחירון קבוע, כך שאיה אינה יכולה להשתנות לשום צד. נוטריון לא יכול לבקש יותר כסף על עבודתו אך הוא גם אינו יכול לבקש פחות כסף עבור שירותיו. את הדואליות הזו, ניתן להסביר על ידי הרצון לשמור על המקצוע ועל האזרחים המשתמשים בו.

מי שנדרש לשירותיו של נוטריון, אינו עושה זאת מבחירה. הוא זקוק לשירותים אלו. בין אם עליו לאשרר הסכם, לקחת משכנתא, לאמת ת.ז וכד' – הוא זקוק נואשות לשירות. המדינה, לא רצתה שדבר זה ימנע מחלק מאזרחיה על בסיס הפליה כלכלית ולכן קבעה מחירון אחיד לשירותים, שהוא הוגן עבור כולם ואי אפשר לסטות ממנו.

העובדה כי השירות מיועד לכולם, וכי כולם עושים בו שימוש, היא גם הסיבה השנייה לקביעתו של נוטריון מחירון קבוע. סוגיות רבות מגיעות לפתחו של הנטוריון ולעיתים המדובר במחלוקות בין שני צדדים, כאשר כסף רב מעורב במחלוקת זו. כדי שלא לאפשר לבעל שררה או ממון להשפיע על הנוטריון בכך שהוא ישלם לו סכום כסף גבוה יותר, קבעה המדינה באמצעות משרד המשפטים סכומים קבועים. עבור נוטריון מחירון קבוע בין אם מדובר בעשיר ובין אם מדובר באדם עם אמצעים דלים יותר. 

האיסור על הפחתה במחירון.

2 הסיבות שמנינו נובעות מהרצון להגן על האזרח ולכן עוסקים בכך שלא ניתן יהיה להפקיע את המחיר עבור השירותים. אך בפועל, העובדה כי לעבודת נוטריון מחירון קבוע, משמעות לפיה גם לא ניתן יהיה להוריד את המחיר. הסיבה לכך היא הרצון לשמור על רמה מקצועית גבוהה של עבודת הנוטריון.

כאשר המחיר יהיה ניתן להורדה, הוא ישמש ככלי לפתות אנשים להגיע למשרד מסוים והוא יהפוך לחלק ממסעות שיווק. זה לא מצב שהמדינה רוצה להגיע אליו. על המקצוע להיות ברמה גבוהה ובסטנדרט גבוה ומחירי רצפה- יביאו בעקבותיהם גם שירותים ברמה נמוכה מאוד. המחירון הקבוע מהווה עם כך איזון בין שני הקצוות. מצד אחד מחיר הוגן עבור כל אחד ואחד ומן הצד השני, מחיר שיבטא את רמתו הגבוהה של המקצוע.

לכל פעילות נוטריון מחירון אחר

ישנם מספר רב של שירותים אותם מעניק הנוטריון ולפיכך נקבע במחירון סכום מדויק לכל אחד מהם. אין דין מחירון עריכת הסכם ממון, כדין אישור תצהיר או תרגום מסמך. לכל פעולה היקף שונה ודרישות אחרות ולפיכך מחירה קבוע ובלתי ניתן לשינוי אך עדיין ייחודי רק לה.

'היחידה לשירותים נוטריונים' הינה משרד עורכי דין ונוטריונים מהמובילים במשק ומתמחה בכל סוגי האישורים והשירותים הנוטריונים. אנו עובדים לפי מחירון הנוטריונים ומקפידים על רמה מקצועית גבוהה, כדי להעניק לכם את הטוב ביותר.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

חובות של נפטר בהוצאה לפועל

בעת פטירתו של אדם עולה שאלה לגבי התנהלות עם עזבונו. מעבר לכך שהדבר יכול להעלות רגשות רבים, הרי שמתקיים גם

מאמרים אחרונים שלנו

הכירו את הכלי לעריכת צוואה אונליין

מעוניינים בשירותי עריכת צוואה דרך האינטרנט? הגעתם למקום הנכון. רוצים ללמוד על מה שחשוב לדעת בנוגע לעריכת צוואה דרך האינטרנט? זקוקים לשירותי עריכת צוואה ע"י

נוטריון טפסים

חובות של נפטר בהוצאה לפועל

בעת פטירתו של אדם עולה שאלה לגבי התנהלות עם עזבונו. מעבר לכך שהדבר יכול להעלות רגשות רבים, הרי שמתקיים גם רובד פרקטי. הרובד הפרקטי הוא