כל מה שצריך לדעת על שירותי נוטריון בירוחם

תוכן עניינים

שירותי נוטריון בירוחם

יש עורך דין ויש נוטריון. מה ההבדלים ביניהם? ובכן, הבדלים רבים ומהותיים. נוטריון הוא למעשה עורך דין, אשר הוסמך על ידי משרד המשפטים להעניק שירותי נוטריון בירוחם או במקומות אחרים בישראל. שירותים אלו כוללים את יכולתו לאמת, לאשר לערוך,  לתקף ולהעיד על מסמכים משפטיים או מסמכים ותעודות רשמיות אחרות ולקבוע כי הם אמיתיים, נכונים, כשרים וכי מי שחתם עליהם, הוא אכן האדם ששמו מתנוסס על המסמך.

 

בכך שהוא הוסמך לעשות את כל אלו, על ידי משרד המשפטים, מקבל הנוטריון מעמד מיוחד מול בתי המשפט והם רואים בחתימתו אסמכתא כי המסמך שיוצג להם נחתם על ידי החותם מרצונו החופשי וכן כי המסמכים מאומתים מבחינה משפטית וכי הם קבילים בפני בית המשפט. לפיכך, מסמך שנחתם על ידי נוטריון, יכול לשמש כראיה בבית המשפט או בפני כל רשות אחרת, הן בישראל והן במדינות רבות אחרות.

 

מיהו הנוטריון וכיצד הוא הופך לכזה?

שירותי נוטריון בירוחם, ניתנים כאמור על עורך דין, שהופך לנוטריון. את המעבר להיותו נוטריון הוא יכול לבצע רק אם הוא עומד בחמישה תנאים: עליו להיות בעל אזרחות ישראלית וכן חבר בלשכת עורכי הדין בישראל, עליו לשמש ולהיות בעל ניסיון כעורך דין פעיל במשך 10 שנים לפחות וההיסטוריה שלו, הן האישית והן כעורך דין, צריכה להיות נקיה מכל רבב, כך שהוא לא יכול להחזיק בעברה שיש עימה קלון או להיות מושעה בעבר מלשכת עורכי הדין. בנוסף, המועמד צריך לעבור ולעמוד בהשתלמות מיוחדת העוסקת בכל הדגשים והדינים של עבודת הנוטריון.

לאחר שעמד בכל תנאי הסף, על המעומד לשכנע ועדה מיוחדת המתכנסת פעמיים בשנה כדי לבחון את המועמדים ובאם עבר אותה בהצלחה, הוא ייגש להשתלמות נוספת ויוכתר כנוטריון. זהו אינו תואר לכל החיים. מתוך רצונה לשמור על סטנדרט מקצועי ואי גבוה, לשכת עורכי הדין בוחנת כל העת את חבריה ופועלת במקרה של הפרות אתיקה או בעיות אחרות, כך שניתן גם לאבד את הרישיון לתת שירות נוטריון בירוחם או בכל מקום אחר בארץ.

אגב, עד לפני מעט יותר מ-40 שנה, היה נקיים וטריון שהיה אמון רק על מסמכים רשמיים שעסקו בדין הישראלי והיה קיים נוטריון, אשר נגע במסמכים הנוגעים למדינות בחוץ לארץ. אך כיום, נוטריון רשאי לעסוק בשני התחומים, למשל גם בתחומים העוסקים בירושה וגם בתרגומי מסמכים להגשה בחו"ל.

שירותי נוטריון בירוחם ומה הם כוללים

כאמור, שירותי הנוטריון הם רבים ושונים משירותי עורך דין רגיל, הנה פירוט קצר של חלק מהמגוון הרחב של שירותים חשובים ומרכזיים, הניתנים על ידי הנוטריון:

אימות חתימה נוטריוני. אימות חתימה נוטריוני, מאשר למעשה, כי מי ששמו מופיע במקום החתימה על המסמך, הוא אכן האדם הנמצא מולנו וכי זוהי חתימתו. את כל אלו, צריך לזהות הנוטריון, כאשר האדם עומד מולו והוא צריך להוכיח את זהותו. הנוטריון יכול לעשות זאת על ידי היכרותו האישית עם האדם, באמצעות תעודה רשמית כמו תעודת זהות, רישיון נהיגה, דרכון או בכל תעודה משמעותית וציבורית אחרת ושיש בה את תצלומו של האדם, הזהה לדמותו של האדם הניצב לפניו. בנוסף, על הנוטריון לוודא, כי האדם שחתם על המסמך, עשה זאת מרצונו החופשי וכי לא הופעל עליו לחץ פסול לעשות זאת.

ייפוי כוח נוטריוני. לעיתים אדם רוצה ליפה את כוחו של האחר, לעשות ולערוך בשמו דברים מסוימים.  זה יכול להיות במקרים אפשר לתת ייפוי כוח כללי או במקרים הנפוצים יותר של עסקאות מקרקעין או הקשורים לנכסים, דוגמת ייפוי כח לקבלת משכנתא מן הבנק. על פי החוק בישראל, במקרים אלו, החתימה בנושאים אלו חייבת לעשות באמצעות ייפוי כוח נוטריון.

אישור חיים. זהו בעצם אישור נוטריוני שאדם מסוים חי ולא רק שהוא חי אלא הוא זה הניצב בפני הנוטריון, לאחר שזוהה על ידו.  מדוע נדרש אישור שכזה? לעיתים, כאשר אדם רוצה לזכות בתנאים, שירותים או הטבות מסוימות, הוא צריך להוכיח כי הוא בין החיים. דבר זה נועד למנוע מעשי נוכלות ורמייה של אנשים המבקשים לעשות רווח שלא כדין, באמצעות שמות של אנשים שהלכו לעולמם. דוגמא פופולארית לכך היא רצון של אנשים להמשיך ולקבל פנסיה מביטוח לאומי או רנטות והטבות ממדינה זרה, למרות שהאדם שאמור לקבלם, הלך לעולמו ועל התשלומים אליו להיפסק.

צוואה נוטריונית. שירותי נוטריון בירוחם עוסקים רבות גם בענייני ירושות וחוקי הירושה אולם אחד מפעולותיו המרכזיות היא הצוואה נוטריונית. צוואה נוטריונית היא צוואה שאושרה על ידי נוטריון וכי הוא מעיד בחתימתו, כי היא נערכה לפניו וכי מי שצווה על הצוואה, עשה זאת ביוזמתו ומרצונו החופשי.  עשיית הצוואה בפני הנוטריון, יכולה להיעשות שלא בנוכחות עדים ולאו דווקא בכתב ידו של המצווה (בניגוד לעשיית צוואה רגילה, בה דברים אלו נדרשים) והיא חלופה ושווה בחוזקה לעשיית צוואה מול בית המשפט, הרשם לענייני ירושה או בית הדין הרבני והיא כאמור תקפה, גם אם נעשתה בפני נוטריון וחלים עליה כל הדינים של צוואה תקפה ומחייבת.

ישנה חשיבות רבה לעשיית צוואה בידי נוטריון שכן צוואה שנעשית כראוי, פותרת מראש מחלוקות ודיונים משפטיים העלולים לצוץ בעת עימותים בין יורשים שונים, אשר רוצים להשפיע על צורת החלוקה. לצוואה נוטריונית, במקרים כאלו, משקל רב מאוד והיא תהיה לרוב קבילה ובלתי ניתנת לערעור. אגב, שירותי נוטריון בירוחם בכל הקשור לעשיית צוואה נוטריונית, כוללים גם הקפדה על כך שהצוואה נעשתה כאשר האדם המצווה בריא וכשיר, גופנית, שכלית ומשפטית לערוך צוואה ועשה זאת מרצונו ובלי לחץ שהופעל עליו כדי שיקבל החלטה כזו או אחרת.

אימות הסכם ממון בין בני זוג. אישור ואימות של הסכם ממון הוא דבר נוסף שנכלל בכל שירות נוטריון בירוחם. הסכם זה, הוא הסכם ממון בכתב, אשר נערך עוד בטרם הנישואין בין בני זוג ואשר בכוונתם להתחתן בקרוב. כך, בני הזוג יוכלו להסדיר את כל הנושא הכספי והרכוש השייך לכל אחד, במידה והם יחליטו להיפרד. לפיכך, על הנוטריון לא רק לוודא כי ההסכם נעשה כדין אלא שהוא נעשה בהסכמת שני הצדדים, בלי שצד אחד הפעיל לחץ על האחר או קיפח את האחר החלש וכי שניהם מבינים לחלוטין את ההסכם ומשמעותו.

תרגום נוטריוני. כאשר יש לנו מסמך בעברית, שאנו רוצים למשל לתרגמו לאנגלית, כדי להציגו בחו"ל, אנו נזדקק לתרגום נוטריוני. התרגום, עם אישורו של הנוטריון, מהווה הוכחה, כי התרגום נעשה במדויק וכי לא הוחסרו ממנו דברים. חשוב לזכור, כי אלו שבמדינת היעד אינם קוראים עברית ואינם יודעים האם המסמך תורגם כיאות ולפיכך, תרגום נוטריוני ואישורו מהווים אסמכתא לכך שהכל עבר בצורה המדויקת ביותר. אסמכתא זו היא לא רק מול גופים עסקיים בחו"ל אלא גם מול ערכאות משפטיות במדינות מעבר לים. אילו מסמכים ניתנים לתרגום? למשל: תעודת לידה ופטירה, אישור רישום לנישואין ותעודת גירושין, תעודות המעידות על השכלה, מסמכי ירושה, הסכמי ממון וחוזים ועוד. בחלק מן המקרים, יידרש בנוסף להצהרתו של הנוטריון גם אפוסטיל, שזהו אישור המעיד כי הנוטריון מוכר ואמין, והוא ניתן על ידי הרשויות במדינה.

שירות נוטריון בירוחם, מכיל עוד אישורים רבים הניתנים על ידי הנוטריון, דוגמת אישור נכונות מצאי, הערות על מסמך סחיר, תצהירים, אישור על נכונות העתק מסמך ועוד. המחירים של שירות נוטריון בירוחם זהים למחירים בכל הארץ ונקבעים בחוק, כך שהם קבועים ומפוקחים, מתפרסמים בבירור ואינם נתונים לשינוי או למשא ומתן.

'היחידה לשירותים נוטריונים' הינה משרד עורכי דין ונוטריון מוביל ומקצועי. אנו מספקים שירות נוטריון בירוחם ובכל הארץ, במהירות, יעילות ובסטנדרטים גבוהים. נשמח לעמוד לרשותך ולשרותך.

 

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.

מאמרים אחרונים שלנו

שבירת מיתוסים נפוצים לגבי תאונות דרכים

 תאונות דרכים הן לצערנו תופעה שכיחה על הכבישים ברחבי בארץ והעולם. למרות שכיחותן, קיימים מיתוסים ותפיסות מוטעות רבות לגבי תאונות דרכים. מיתוסים אלו יכולים להוביל לאי הבנות בנוגע לבטיחות, אחריות והשלכות התאונה.