כל מה שצריך לדעת על פשיטות רגל

תוכן עניינים

יש מקרים רבים אשר בהם בעלי עסקים מגיעים למצב אשר בו הם כבר לא מצליחים להתמודד עם העסק שלהם על כל מה שהוא תובע מהם כאשר הם נקלעים לחובות עתק ואין להם כל דרך להשתלט עליהם. על פי חוק הם רשאים ליהנות מאפשרות של הכרזה על פשיטת רגל. הצעד הזה הוא לרוב לגמרי לא קל. קודמים לזה בדרך כלל ניסיונות רבים להשיג עוד כספים, לגייס משאבים ולרצות את הנושים. ההכרזה על פשיטת רגל מגיעה אחרי הרבה ניסיונות ללוות מפה ומשם על מנת לסתום את החורים. אך אם המצב הוא נואש וכבר אין באמת מוצא ואור שנראה בקצה המנהרה, רשאי החייב להכריז על פשיטת רגל.

מה עושים בשלב של פשיטת רגל?

כאשר אדם מבקש לעשות את הצעד הזה של הכרזה על פשיטת רגל, הוא צריך לפנות אל עורך דין מומחה לנושא הזה של פשיטות רגל על מנת לקבל את ההכוונה ואת ההדרכה איך וכיצד לעשות את זה בצורה הכי טובה.

למעשה הליך פשיטת רגל זהו מעמד משפטי אשר בו מוגן החייב מפני תביעות מצד הנושים וכן מפני הפקעת נכסים שעדיין נמצאים ברשותו.

מדינה מתוקנת לא מחפשת להוציא מהחייב את כל מה שיש לו ובלבד שישלם את חובותיו. החוק גם מאפשר לו להמשיך בעבודה ולהתפרנס על מנת שיוכל להתקיים ולפרנס את בני ביתו. במסגרת פשיטת רגל מקבל החייב מרווח נשימה לצורך התארגנות מחדש כאשר את החובות שלו הוא ישלם  בהתאם למסגרת היכולות שלו.

הליכים לפשיטת רגל – איך זה עובד בפועל?

לצורך סגירת חובות והליך של פשיטת רגל יש לעבור מספר שלבים.

  1. בקשת פשיטת רגל.
  2. צו כינוס.
  3. הכרזה על פשיטת רגל.
  4. סיום ההליך כולל בתהליכי הפטר.

החייב רשאי להציע לנושיו הסדר או פשרה כלשהי לאורך כל התהליך של פשיטת הרגל וגם לפני מתן צו כינוס. ההסכמים עשויים להוביל לסיום הליכים אלו של פשיטת רגל בכל זמן נתון. במידה ורוב הנושים מוכנים לקבל את ההסדר (הנושים שסכום החובות המגיעים להם הם לפחות 75% מתוך כלל החובות והם מאושרים גם על ידי בית המשפט)

מעבר לזה על פי חוק חדלות פירעון רשאי החייב לבקש הפטר בכל עת מבית המשפט ואז הוא יביא לסיום ההליכים בפשיטת רגל. מובן שזה יהיה רק לאחר שבית המשפט ייעתר לבקשה.

ההשלכות של הליך פשיטת רגל

פשיטת רגל זה הליך שיש לו השלכות. 

ראשית ממונה נאמן על נכסי החייב וחושב שהחייב יהיה מודע לכך.

מעבר לכך מוטלות הגבלות שונות על החייב כאשר המטרה היא למנוע ממנו לצבור חובות חדשים ובכך להפוך את מצבו לגרוע יותר.

חשוב להיעזר בעורך דין מומחה כדי לצלוח את ההליך בשלום.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו