הנהירה של הישראלים להוצאת דרכון פורטוגלי

תוכן עניינים

דרכון פורטוגלי 

בשנת 2015 החליטה ממשלת פורטוגל לאפשר לצאצאי היהודים שחיו בעבר בפורטוגל, לקבל אזרחות פורטוגלית. נקודת המוצא של החלטה זו נובעת מכך שבעת גירוש ספרד, נדרשו כל היהודים לעזוב את פורטוגל. יש משפחות שעברו לארצות אחרות או לקולוניות שגם הן היו שייכות לפורטוגל ולכן על סמך רצף זה, גם לדורות ההמשך מגיעה זכאות לקבל דרכון פורטוגלי. כדי לממש זכות זו יש לעבור תהליך הכולל הגשת מסמכים הן מהארץ והן מהקהילה היהודית בפורטוגל. עם זאת לא מדובר בדרך כלל בתהליך מסובך ומי שמעוניין בכך יכול עם מעט סבלנות להגיע לכך.

הדרך הנכונה היא לפנות לחברה שמתמקצעת בתחום זה כדי שהיא תגיש עבור האזרח הישראלי את הבקשה הרשמית לקבלת אזרחות פורטוגלית. לאור הידע והניסיון הרב שלהם, הם מבצעים את הפעולות השונות בדיוק על פי ההנחיות של הממשל הפורטוגלי וכך התהליך עובר בקלות. הפעולה המהותית הראשונה שיש לבצע היא לבדוק עם הקהילה היהודית בפורטוגל בהתאם לשם המשפחה, אם אכן זקני השבט התגוררו במדינה זו. אם מתקבל לכך אישור ראשוני, מעבירים לגורמים הרלוונטיים בממשלת פורטוגל את כל המסמכים הנדרשים.

לצורך כך יהיה על הישראלים להכין מסמכים מתורגמים שונים אשר מקבלים אישור נוטריוני וזאת כדי לאשר כי התרגום הוא זהה למקור. אישור של כל עורך דין אחר כמו עורך דין נדלן לא יסייע במקרה זה, כיוון שיש חובה לבצע זאת באמצעות נוטריון בלבד. 

בדיקת זכאות לקבלת דרכון פורטוגלי 

ממשלת פורטוגל והקהילה היהודית הפיקו רשימה ארוכה של שמות משפחה המשויכים למשפחות יהודיות שגרו בפורטוגל בעת גירוש ספרד בשנת 1492. בשלב הראשון יש לבדוק שאכן שם המשפחה הרלוונטי מופיע ברשימה. אם כן, פונים לקהילה היהודית כדי לקבל לכך אישור רשמי שסולל את הדרך לקבלת דרכון פורטוגלי.

על המבקש להגיש את המסמכים הבאים:

  • אישור מהמשטרה בישראל שלאדם זה אין רישום פלילי בעברו.
  • פירוט של שושלת היוחסין של המשפחה הכוללת כמה דורות אחורה החל בבני המשפחה שגרו בפורטוגל ועד מגיש הבקשה.
  • פירוט היציאות של אדם זה מישראל בשנים האחרונות על פי הדרכון שלו.
  • צילומי תעודת זהות של האימא, האבא, הסבא או הסבתא וזאת כדי להוכיח את הקשר של מגיש הבקשה לדור ההמשך שמופיע באילן היוחסין.

ההטבות לישראלים שיעברו לגור בפורטוגל 

  • הקלות בעת פתיחת עסק.
  • סיוע בהוצאות השוטפות.
  • הטבות בעלות הלימודים.
  • סיוע בתשלומי שכר דירה.
  • נטל מיסים נמוך יותר.
  • אין צורך בידע בשפה הפורטוגזית.

בנוסף לכך תנאים מועדפים בנושא הנסיעות לחו"ל כמו תור נפרד בשדה התעופה לבעלי דרכון של האיחוד האירופאי, טיסות לארה"ב ללא צורך בוויזה ומעבר ממדינה למדינה בתוך אירופה ללא עיכובים.

לאור כל זאת ישראלים רבים הגישו בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי, רבים מהם כבר קיבלו אותו ורבים אחרים נמצאים בשלבים שונים של תהליך זה.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו