הוצאת אזרחות זרה

תוכן עניינים

אזרחות זרה 

אזרחים ישראלים רבים לוטשים את עיניהם למדינות אחרות ומעוניינים שתהיה להם אזרחות זרה בנוסף לאזרחות הישראלית. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, יש אזרחים שמעוניינים לעבור להתגורר באחת ממדינות אירופה, ללמוד בה או להקים עסק. זאת לאור ההקלות הרבות שיש בחלק מהמדינות הללו לזרים ודבר זה מדרבן אותם להגיש את הבקשה למדינה הרלוונטית. במדינות רבות תנאי המגורים הם מעולים, הלימודים הם ברמה גבוהה, יוקר המחיה אינו קיים כך שיש לכך יתרונות רבים. מעבר לכך כאשר יש לישראלים דרכון זר של מדינה השייכת לאיחוד המדינות האירופי, הם יכולים לעבור בתורות המקוצרים בשדות התעופה וגם לטוס למדינות כמו ארצות הברית ללא צורך בוויזה.

לאור זאת, ישראלים רבים מלקטים את המסמכים הנדרשים עבור הגשת בקשה לקבלת אזרחות זרה. בכל מדינה יש דרישות אחרות של הממשל לגבי המסמכים שיש להגיש, כדי לקבל אישור של אזרחות זרה. המסמכים אינם נוגעים רק להווה אלא גם לעברו של המועמד. כמו לדוגמה, תעודת לידה שלו ושל מישהו מהדורות הקודמים שחי במדינה זו בעבר, כך גם תעודת נישואין ומסמכים רבים נוספים. לאחר הגשת כל המסמכים הללו, התהליך נמשך בדרך כלל כמה חודשים עד קבלת האזרחות המחוילת. לקראת המעבר למדינה החדשה, יש כאלו שמתכננים למכור את הדירה הנוכחית שלהם באמצעות עורך דין נדלן או לחלופין להשכיר אותה במהלך התקופה שיחיו מעבר לגבולות המדינה. 

קבלת אזרחות זרה 

הממשל במדינות רבות מעבר לים חושש מפעולות של זיופי מסמכים ולכן יש הכוונה ברורה כיצד להגיש את המסמכים. בשלב הראשון יש לתרגם לשפה המדוברת במדינה זו את כל המסמכים הרלוונטיים, כמו לדוגמה לגרמנית, לפורטוגזית או לספרדית. לאחר קבלת התרגום יש להעביר זאת לנוטריון כדי שיבדוק שאכן התרגום תואם את התעודה המקורית. אם הכול תקין הוא מפיק תעודה התואמת את הנתונים הללו ומוסיף לכך את החותמת המוטבעת הייחודית של הנוטריונים וגם את הסרט האדום המעיד על כך שמדובר במסמך מקורי.

בדיקה של נוטריון 

על כתפיו של הנוטריון מוטלת אחריות כבדה לבדוק באופן קפדני את כל אחד מהמסמכים הללו ורק לאחר מכן לאשר זאת. זאת כיוון שהנציגים בחו"ל יבצעו לאחר מכן בדיקה מעמיקה וקיימת חשיבות רבה שהכול יהיה תקין. כל סטיה מהדרישות עלולות ליצור בעייתיות בהמשך הדרך אל קבלת אזרחות זרה. 

התנהלות מול המדינה החדשה 

לאחר תקופת המתנה מקבלים אישור עקרוני של אזרחות זרה, או לחלופין יש בקשות למסמכים נוספים כמו אילן היוחסין או כל מסמך אחר.

אם הכול תקין, הישראלים מתחילים לבנות את החיים החדשים שלהם מעבר לים. כל אדם מבין שזו ההזדמנות עבורו למימוש החלום שלו. אם מדובר בתחום הלימודים הוא יגיש בקשה ללימודים בפקולטה ייחודית שנלמדים בה נושאים שאינם נלמדים בישראל. מי שמעוניין לפתוח עסק יבצע את כל המהלכים הנדרשים לכך. במקביל הם שוכרים דירה או קונים נכס כדי להתחיל את החיים החדשים. 

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו