אישור נוטריון

תוכן עניינים

אישור נוטריון

מה זה בעצם אישור נוטריון? למה הוא נדרש? האם לא ניתן לקבל את האישור מעורך דין רגיל? האם ניתן לחייב אתכם לאשר מסמכים על ידי נוטריון והאם ניתן גם לחייב אתכם לשלם עבור השירות של הנוטריון? עבור מרביתנו, שירותי נוטריון הם לא שירותים שאנו צורכים על בסיס קבוע וכשאנחנו נזקקים לשירות כזה, יכולות להתעורר לא מעט שאלות סביבו. בשורות הבאות, מסבירים לכם המומחים של היחידה לשירותים נוטריונים את כל מה שאתם צריכים לדעת על שירותים אלה לפני שאתם מזמינים אחד.

אישור נוטריון

אז מה זה בעצם אישור נוטריון ולמה הוא נדרש?

נוטריון הוא עורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לאשר, לאמת ולערוך מסמכים משפטיים הדורשים אישור נוטריון. עורך דין הוא בעל סמכויות רחבות בעולם החוק והמשפטיות, אבל אין בידיו את כל הסמכויות מן הסתם. עורך דין לא יכול לאמת מסמכים שבהם נדרש אימות נוטריון, אלא אם יש בידיו הסמכה רשמית ותקפה של משרד המשפטים. בכדי לקבל את ההסמכה הזאת על העורך דין לעבור קורס נוטריונים ולקבל את ההסמכה בתום הקורס. הצורך בשירותי נוטריון נובע מהצורך לאשר ולאמת מסמכים, ראיות או כל מוצג אחר המוצג בפנינו. כך למשל, אתם רוצים למכור את הדירה שלכם ובמסגרת העסקה מוצג לכם מסמך כלשהו שיכול להשפיע על העסקה. במידה והמסמך מזויף, זה יכול להוביל להונאה של הצד השני אתכם ובכדי להימנע מכך, אתם רוצים לבחון את האותנטיות של המסמך. לשם כך נועדו שירותי נוטריון. הנוטריון יבחן את המסמך, יבחן את האותנטיות שלו ובמידה ואכן מדובר במסמך אותנטי, תקבלו עבורו אישור נוטריון.

האם ניתן לחייב אתכם להוציא אישור נוטריון?

ובכן, התשובה היא כן ולא. ישנם תהליכים שאותם אתם מחויבים לעבור על פי חוק, בעיקר מול רשויות השלטון. בתהליכים אלה, ייתכן שיהיה צורך בקבלת אישור נוטריון עבור מסמכים מסוימים ובמקרה כזה יהיה עליכם להמציא את האישור הזה בעצמכם ועל חשבונכם. מאחר והתהליך כולו הוא חובה חוקית שחלה עליכם, הרי שהדבר לא נתון לבחירתכם ולא תוכלו לבחור לעצור את התהליך. בכל מקרה אחר, הדרישה של אישור נוטריון היא דרישה שאתם יכולים לכבד ויכולים גם לא לכבד, כל עוד אתם מבינים את ההשלכות. כך למשל, אם נחזור לדוגמא של עסקת מכירת דירה, ייתכן שהצד השני יבקש מכם חתימת נוטריון על מסמך שהגשתם וללא חתימה זו, הוא לא ימשיך במשא ומתן. אתם יכולים כמובן להתנגד ובלבד שאתם מבינים כי זה עוצר את העסקה כולה.

למה מבקשים מכם בכלל אישור כזה?

כפי שאמרנו קודם לכן, הצורך לבחון את האותנטיות של מסמכים רשמיים ובעלי תוקף משפטי הוא צורך אמיתי ולגיטימי. הדרך היחידה לאמת את האותנטיות שלהם וזוהי גם הדרך היחידה הקבילה על רשויות השלטון והערכאות המשפטיות היא הדרך של אישור נוטריון. הנוטריון לא רק חותם במעין פרוצדורה בירוקרטית סתמית, אלא מבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת לבחון את האותנטיות של המסמך. אותנטיות של מסמך הוא עניין מאוד חשוב שעליו יכול לקום וליפול דבר ולכן הדרישה לחתימת נוטריון היא בהחלט דרישה לגיטימית ואף מתבקשת.

היחידה לשירותים נוטריונים מאפשרת לכם להזמין כל שירות נוטריון לרבות אישור מסמכים, חתימת נוטריון, תרגום נוטריוני, אישור צוואות, אישור חוזים וכל שירות שבו נדרש אישור מוסמך. היחידה עובדת עם נוטריונים מוסמכים ומורשים בכל רחבי הארץ ומעמידה לרשותכם את האפשרות ליהנות מכל השירותים האלה במקום אחד, גם במסגרת חוזה ארוך טווח וגם במסגרת שירותים מזדמנים.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון רוסית

נוטריון רוסית

נוטריון רוסית נוטריון רוסית הוא סמכות אשר מוכרת על ידי משרד המשפטים, מתקפידו של נוטריון להכניס מסמכים משפטיים לתוקף, מסמכים

נוטריון צרפתית

נוטריון צרפתית

נוטריון צרפתית מטעם הסמכתו של נוטריון, הינו רשאי לבחון מסמכים משפטיים ולאמת את המקוריות שלהם, כמו כן גם לערוך אותם.

נוטריון אנגלית

נוטריון אנגלית

נוטריון אנגלית נוטריון הינו גורם אשר מהווה גישור חוקי בינלאומי. הסמכותיו של הנוטריון גבוהות מאשר הסמכותיו של עורך דין סטנדרטי.

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים אחרונים שלנו

נוטריון רוסית

נוטריון רוסית

נוטריון רוסית נוטריון רוסית הוא סמכות אשר מוכרת על ידי משרד המשפטים, מתקפידו של נוטריון להכניס מסמכים משפטיים לתוקף, מסמכים אשר אינם הונפקו במדינה בה

נוטריון צרפתית

נוטריון צרפתית

נוטריון צרפתית מטעם הסמכתו של נוטריון, הינו רשאי לבחון מסמכים משפטיים ולאמת את המקוריות שלהם, כמו כן גם לערוך אותם. חתימתו של נוטריון מהווה חותם

נוטריון אנגלית

נוטריון אנגלית

נוטריון אנגלית נוטריון הינו גורם אשר מהווה גישור חוקי בינלאומי. הסמכותיו של הנוטריון גבוהות מאשר הסמכותיו של עורך דין סטנדרטי. יש לתת דגש בהבדלים הניכרים