אזרח זר שהוצא כנגדו צו עיכוב בגין תשלום מזונות ניסה לברוח מהארץ כדי שיוכל לעבוד ולשלם מזונות

תוכן עניינים

'אריאלה רוזנטל סודרי' – חברת עורכי דין, נוטריון ומגשרים המייצגים בדיני משפחה ותיקי גירושין. עורכת דין אריאלה רוזנטל סודרי זכתה במעמדה כעורכת דין מובילה בתחום הגירושין בזכות פעילות ענפה בתיקים מורכבים, עורכת הדין מתמחה בשלל נושאים בתחום הגירושין והתהליכים המשפטיים הנלווים אליהם.

 

לאחרונה מייצגת עורכת הדין אב גרוש בעל אזרחות כפולה שנקלע למצוקה בשל מצבו המיוחד וחוסר יכולתו לעמוד בתשלום המזונות שנפסקו לו בשל כך שעבודתו בחו"ל.

מתוך תחושת חוסר אונים מול רשויות האכיפה הישראליות, ואובדן תקווה ואכזבה ממערכות המשפט שדנו בעניינו, וכן רצונו העז לחזור לארץ מוצאו, על מנת לנסות ולשקם את עצמו כלכלית ולנסות להסדיר את זכויותיו ביחס לילדיו ניסה האב להימלט מישראל.

 

האב עבר את הגבול לירדן בעת המעבר נפתחה אש לעברו על ידי משטרת הגבולות הזרה והאב כמעט איבד את חייו ולבסוף נעצר הובהל לכלא הירדני והוחזר לאחר מו"מ לישראל.

 

בישראל ישנם כיום מקרים רבים בהם כתוצאה ישירה מתהליך הגירושין וההשלכות של פסיקות בתי הדין ובתי המשפט לענייני משפחה, אבות בהליך גירושין ו/או אבות גרושים, נקלעים למצוקות קשות ומורכבות ופועלים מתוך ייאוש, תחושת חוסר אונים ומאבדים את דרכם בתהליך פירוק המשפחה.

 

במקרה מורכב זה האב אשר מרכז חייו ופרנסתו היו בחו"ל לא הצליח להיקלט ולהתפרנס בישראל. מאחר שהוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, ולא יכול היה לעמוד בתשלום דמי מזונות שהושתו עליו, בצעד של חוסר אונים ניסה לברוח ולצאת את הארץ באופן לא חוקי.

 

עורכת דין אריאלה רוזנטל סודרי בעלת ניסיון רב בהגשת סיוע משפטי גם אם נקלעתם למצב בו אתם לא זוכים לקבל מענה ראוי והיא מושיטה לכם עזרה בהתמודדות עם המשברים וההליכים המשפטיים הנלווים לגירושין.

 

ייצוג בתיק תביעת מזונות בו הוצא לגרוש צו עיכוב יציאה מהארץ ונאסר עליו לחזור לעבודתו בחו"ל.

הליכי גירושין, תביעת מזונות והסדרי ראייה ומשמורת על הילדים על רקע מעבר מארץ המוצא לישראל בתיק זה מצביעים על תהליך גירושין מורכב ביותר.

למקרה זה יכולות להיות גם השלכות לגבי הדין הבינלאומי הן בשל האזרחות הכפולה והן בשאלת מעבר הילדים הקטינים מארץ מוצאם לישראל שלא על דעת שני ההורים.

 

לפני הגירושין המשפחה חיה בחו"ל, בהחלטה משותפת, אשר עוגנה בחוזה שנחתם על ידי שני בני הזוג, הוגדר המעבר לישראל כמהלך ניסיוני עם סעד זמנים שבו לכל אחד מבני הזוג שמורה הזכות לחזור בו ואף לשוב לארץ המוצא עם ילדיהם.

 

האב הגרוש שמרכז חייו היה בחו"ל ואשר נישואיו עלו על שרטון לא הצליח להתבסס בישראל ותהליכי העלייה וניסיונות הקליטה במעבר לישראל כשלו.

 

האישה פתחה בהליכים משפטיים והגישה שורה של תביעות כנגד אבי המשפחה שלא הצליח להתפרנס ולעמוד בתשלומי מזונות. האב חזר לארץ מוצאו בניסיון לשפר את מצבו הכלכלי ואף שוקל לפעול על פי החוק הבינלאומי (אמנת האג – חטיפת ילדים) להשבת ילדיו לארץ מוצאם.

 

ייצוג להתמודדות עם צו עיכוב יציאה על רקע גירושים, מזונות ומשמורת

 

צו עיכוב יציאה מהארץ הוא צעד קיצוני וחריג ועומד בניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו אשר קובע, כי לכל אדם הזכות לנוע בישראל ואף לצאת מישראל. לאור כך פגיעה בחופש התנועה מהווה הפרת זכות יסוד זו של כל אדם.

 

ההוצאה לפועל, בתי משפט לענייני משפחה ואף בתי דין רבניים גוזרים על חייבי מזונות צו עיכוב יציאה מהארץ לעיתים בקשר למזונות, כחלק ממאבק בנושא יכולת ההחזרים וכושר התשלומים של האב.

חשש מעגינות מהווה אף הוא לעיתים נימוק להטלת הגבלות תנועה מעצר ואף השטת צו עיכוב יציאה מהארץ וזאת לעיתים תוך פגיעה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

 

אריאלה רוזנטל סודרי עורכת דין גירושין בחיפה והסביבה קיבלה את הטיפול בתיק גירושין מורכב בו יש לתת מענה גם לשאלת הפגיעה בזכויותיו של האב לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ומניעת יציאתו מישראל. כמו כן בדיקת עמידתו של החוזה בין בני הזוג בשאלת ניסיון המעבר לישראל והזכות הנתונה לכל אחד מבני הזוג (על פי ההסכם) לשוב לארץ מוצאם עם הילדים וזאת בהתחשב בחוקים הבינלאומיים ובהסכמים שנערכו לפי הדין הזר.

 

מלאו פרטים לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות

מאמרים אחרונים שלנו

תרגום נוטריוני בתל אביב והמרכז

קרוב לוודאי שכל אחד יצטרך במהלך חייו ליצור קשר עם עורך דין ולבצע פעולות שונות בכפוף לחוק ואל מול ערכאות בתי המשפט בהזדמנויות שונות. חלק

איך בוחרים מגשר שיעשה את העבודה?

החלטתם להתחיל הליך גישור? זה לא משנה מאיזה סיבה תרצו לגשר על הפערים יהיה עליכם לבחור את המגשר הנכון. מגשר הוא האדם שאמור לגרום לשני

נוטריון טפסים

מדריך בחירת עורך דין

החיים מזמנים לנו שלל הזדמנויות בהן אנו זקוקים לשירותי עורך דין ובדרך כלל נזדקק לשירות די בהפתעה. זה יכול לקרות לנו בגלל דברים משמחים כמו